Alberto Villoldo – Courageous Dreaming

Již roky se dost zajímám o sny a snění, mám dost zkušeností i s lucidními sny. V současné době mám trochu problém s jejich navozováním, ale to není důležité.

cdrKnížky o lucidním snění už pro mě ale většinou moc přínosné nejsou. Přesto jsem si v domnění, že to bude knížka o lucidních snech, pustil do knížky Consceous Dreaming.

Ukázalo se ale, že je to spíš o šamanismu a snech z jejich perspektivy a tohle vystoupení mimo „lucidní“ bublinu bylo pro mě hodně přínosné.

Hned jsem si opatřil další knížky. Jednou z nich je i knížka Alberta Villolda Courageous Dreaming.
Je to chlapík, který strávil se šamany více než dvacet let svého života. Je to tedy člověk, kterému není cizí věda, ale zároveň člověk, který se vyzná v šamanských praktikách.

Knížka se mi líbila. Ne sice úplně všechno, ale našel jsem v ní spoustu zajímavých informací.

Asi nejpřínosnější pro mě bylo vysvětlení, jak vůbec šaman pracuje. To znamená, třeba to, jak podniká ve změněném stavu vědomí cesty do „jiné reality“, co tam hledá a co přináší zpět do naší „skutečnosti“.

Docvaklo mi hodně věcí, které jsem předtím vedl ve vědomosti, ale nedokázal jsem si zařadit, jak pasují do celého systému. Ale jako vždycky, samozřejmě mi zůstala i spousta nezodpovězených otázek a vynořily se další.

Trochu únavná pro mě byla pasáž asi po polovině knihy, což byl takový návod na to, jak jednat v životě podle čtyř druhů kuráže. Ne že by to bylo úplně nezajímavé, ale měl jsem pocit, že se některé věci opakují nebo jsou vysvětlovány dost rozvláčně.

Co bych vynechal úplně, to byly příklady. Bylo znát, že to píše Američan a hodně příkladů se vztahovalo právě k této zemi. Nevím proč, ale to se mi moc nelíbilo.

Celkově tedy pro mě, hlavně do první poloviny přínosná kniha. Na youtube jsem si našel i některé zajímavé rozhovory s Villoldem a pokusím se sehnat ještě jeho nějakou další knížku.

Be Sociable, Share!