Are You Dreaming?: Exploring Lucid Dreams: A Comprehensive Guide – Daniel Love

Knížek o lucidním snění jsem už přečetl hafo. Jen o málo které ale můžu říct, že by v ní bylo pro mě něco extra nového, objevného.

Moc jsem si tedy nesliboval ani od knihy Are you dreaming? od Daniela Loveho.
dreaming
A byl jsem docela překvapen.
Autor to bere z gruntu. Proletíme s ním stručně dějiny lucidního snění a seznámíme se s lidmi, kteří asi nejvíce přispěli k jeho objevování a propagaci. Takhle podrobné shrnutí jsem zatím nikde nečetl.

Velká část knihy je věnována metodám na vyvolání lucidního snění. A tady jsem byl také překvapen. Je úplně jasné, že autor sám věnoval lucidnímu snění spoustu let a tak se zde objevují nejen vcelku známé metody, ale i metody, které Love sám vyvinul. U těch ostatních jsem pak našel i zajímavé postřehy a komentáře.

Autor se dále dívá na problematiku z mnoha úhlů. Snad jen to zamýšlení nad budoucností pro mě bylo i trochu zbytečné, ale budiž.

Knížka má podle mě jen jednu malou slabinu. Myslím, že motivace k lucidnímu snění a benefity z něho plynoucí jak pro snový, tak i bdělý život, měly být uvedeny někde na začátku. Buď úplně na začátku, nebo po představení osobností s lucidním sněním spojenými.
Takhle by podle mě začátečník ani moc netušil, proč by to měl všechno dělat, proč by měl provádět cvičení atd..

Ale jinak – dobrá kniha.

Be Sociable, Share!