Arrested Development

Na Tastekid jsem viděl u hodně lidí doporučení na seriál Arrested Development.

Stáhnul jsem si celou první řadu a nechtělo se mi hledat titulky, tak jsem to zkusil bez nich.
Nemůžu tedy seriál hodnotit moc objektivně, protože mi spousta věcí kvůli neporozumění anglčtině utekla. Ale kupodivu ani to nevadilo.I tak to bylo vtipné a líbilo se mi to.

Občas se objevil díl, ve kterém se víc povídalo a asi mi i něco víc uteklo a váhal jsem, jestli se na další část podívám. Ale ta pak byla zase extra vtipná, takže se to vyvážilo.

Oproti třeba Modern Family, kde byli všichni takoví dobromyslní a po nějakých neshodách se vždycky rodinka sešla a objala, tady to je rodina plná sobců a podivínů, kde si kromě hlavního hrdiny, který se snaží udržet rodinu a její byznys nad vodou nikdo moc sympatie nezaslouží. (Jo, možná ještě jeho syn.) No a to mi kupodivu vyhovovalo mnohem víc.

Děj je celkem prostý – otec, developer, je zatčen policií. Větší část rodiny pak bydlí v jednom předváděcím domě. A protože je každý z nich individualita, není o komické situace nouze.

Jak jsem psal, angličtina mi chvílemi unikala. Hlavně otec ve vězení, který mluvil tak nějak na půl huby, aby ho neslyšeli hlídači mluvil pro mě hodně nesrozumitelně.

Zatím jsem dal první řadu, trochu si odpočinu u něčeho jiného a možná se k seriálu ještě vrátím.

Takže pokud hledáte něco vtipného, Arrested Development je dobrá volba.

Be Sociable, Share!