Jamie Alexander – Lucid Dream On Command – Advanced Techniques For Multiple Lucid Dreams Per Week

Kdysi se mi celkem dařilo generovat lucidní sny. Ve snu si uvědomíte, že sníte. V tomto stavu můžete dělat řadu věcí, od různých dobrodružství po meditaci nebo nácvik nějakých činností, které jinak provádíte v bdělém stavu.
Mě to třeba dost poopravilo i můj pohled na život – na to, že věci asi nejsou tak, jak se zdají.

ldocO lucidním snění jsem si toho přečetl hafo, asi nejužitečnější pro mě byla kniha Steva LaBerge Exploring the World of Lucid Dreaming.
Není to moc filozofické, takže jsem se zde moc nedozvěděl, jak si mám lucidní snění zasadit do mého pohledu na svět, ale zato tady je celkem ucelený návod, jak sny generovat.
V dalších knížkách, které jsem četl, bylo až na výjimky hodně převzatých technik a myšlenek právě od Laberge.

Nějak se mi ale nedaří si ve snu uvědomit, že spím, i když se o to hodně snažím a používám metody jako dřív.

Zkoušel jsem se tedy podívat po nějakých jiných metodách, ale moc se mi to nedařilo.

Až jsem narazil na útlou publikaciLucid Dream On Command.
Z recenzí čtenářů jsem zjistil, že se jedná o celkem podrobný popis metody, kterou také většina ostatních knih zmiňuje, ale spíš okrajově. Zdůvodněním bylo, že je to dost obtížný způsob indukování lucidních snů.

Knížka je to sice útlá, ale je obsažná a stručná. Pojednává o tom, jak se přímo z bdělého relaxovaného stavu dostat do lucidního snu. Technika to je asi dost obtížná a jako vše bude potřeba nácvik.

Tuto techniku jsem zatím zkoušel použít dva krát s jedním více méně úspěchem. Myslím, že jsem byl v lucidním snu, ale poměrně brzy jsem ztratil pozornost a propadl se do normálního snu.
Součástí procesu je to, že se na chvíli ocitnete v paralýze, takže se nemůžete hnout. Nejsem si úplně jistý, jestli jsem byl přesně v tomhle stavu – podobal se trochu i hodně hluboké relaxaci.

Klad(y) knížky – opravdu stručný a praktický návod na tuto techniku. Je vidět, že autor má spoustu zkušeností. Není to přežvykování cizích myšlenek.

Zápory – v nějaké anotaci knížky by mělo být uvedeno, že se jedná o náročnější techniku a asi není moc vhodná pro úplné začátečníky.

Ať už se mi s touto technikou bude nebo nebude dařit, považuju tuhle knížku za velmi dobrou.

Be Sociable, Share!