Koupě hloupého telefonu Nokia 101

Několik členů naší rodinky má už hezkých pár let tarif Odepiš od Vodafone. Pár měsíců už se neprodává, předtím byl umně schovaný ve spodních vrstvách stránek Vodafone.

Měsíční paušál je asi 12 korun a máte 40 minut na Vodafone zdarma. Háček je samozřejmě v tom, že pokud voláte na jiného operátora nebo těch 40 minut přetáhnete, platíte šílených asi 12 korun za minutu.

Zpočátku nám to všem vyhovovalo, mě to vyhovuje doteď. Víc než 40 minut na Vodafone většinou ani neprovolám a do jiných sítí volám přes voocall na mém chytrákovi přes wifinu. Mám ještě data v mobilu asi za 170 kč a měsíční účet mám většinou pod 200 kč.

Manželka byla taky dlouho spokojená, ale postupně částky za telefon rostly. Její práce vyžaduje občasnou telefonickou komunikaci s lidmi. A bohužel, hodně lidí ji začalo telefonovat na tehle soukromý mobil. A protože není schopná telefon v některých hodinách brát, musí volat často zpátky. A tady se to začalo silně nevyplácet.

Vzal jsem si faktury za poslední půlrok a vypočítal utracenou částku.

Kdybychom tarif odepiš zrušili (což by byla asi škoda) a koupili tarif „start“ od Vodafonu, ušetřila by, pokud by volala stejně, asi 30 procent. Kdyby si místo „odepiš“ koupila kartu třeba bleskmobilu nebo gomobilu, ušetřila by více než 40 procent.

A pak mě napadlo, jak by to dopadlo, kdyby měla mobil na 2 simky. Vypočítal jsem to s tarifem odepiš a kartou bleskmobilu a úspora představovala až neuvěřitelných 80 procent. Samozřejmě tady je nějaká chyba – moc jsem nekalkuloval s účtováním načatých minut, ale i tak mi to přišlo neuvěřitelné.

Tak jsme se dohodli, že koupíme nějaký dvojsimkáč.

Požadavky:

co nejlevnější ale funkční

ne dotykový (manželka dotykový nechce)

a taková prkotina – často potřebuje stopky, takže aby tuhle funkci mobil měl

Chvíle googlování a návštěva prodejničky a jako nejlepší kandidát se jevila Nokia 101. (Tuhle značku nemusím, ale tady se to zdálo optimální).

Podle internetu nebylo úplně jasné, jestli má stopky. Někde uváděli ano, někde ne. No, na vlastní oči jsem se pak v prodejně přesvědčil, že tam jsou.

Koupili jsme tedy v pevném obchodě Nokii 101 za 750 kč, za 150 kč přednabitou simku bleskmobilu a už jedeme.

Manželka je spokojená. Nastavení telefonu je jednoduché. Zadali jsme , aby se před každým voláním telefon zeptal, z jaké simky volat.

Tak zatím to vypadá dobře. Snad jedině to, že je nabíječka ještě s takovým tím úzkým kulatých konektorem, ale to se přežije.

Až na podzim trochu vykrystalizuje situace s mobilními operátory, můžeme zaměnit bleskmobil za něco výhodnějšího.

(Už teď by byl asi i přes počáteční investici do koupě simky výhodnější gomobil, ale nemá smysl se zatím nijak vázat.)

Be Sociable, Share!