Modern Family – Taková moderní rodinka (necelá první série)

Dlouho jsem hledal nějaký seriál, který by mě upoutal a u kterého bych se učil angličtinu.
Kamarád mi doporučil Modern Family, která asi běžela v Čechách jako Taková moderní rodinka.

Celkem vtipné, jednotlivé díly jsou relativně krátké.
Je to příběh rodiny, kde si nejstarší člen Jay, zřejmě dost bohatý – říkejme mu děda, vezme o hodně mladší Kolumbijku s velkýma prsama Glorií a přičmoudlým synkem, jméno jsem zapomněl.

Pak je tam dědova dcera Claire, která má za manžela takového docela správného řízka a mají tři děti – z toho jednu holku v pubertě.

Pak je tam dědův syn Mitchell, který je gay a se svým partnerem si odkudsi z Vietnamu přivezli holčičku, kterou si adaptují.

Jednotlivé epizody se odehrávají většinou střídavě v jednotlivých částech rodiny a pak se často nějak spojí.

Tak vtipné to určitě nějak je, jsou tam postavy, které se mi hodně líbily. Hlavně děda a jeho zeťák. Být tam takových postav s jejich humorem víc, asi bych to hltal.

Ale nevím proč, od začátku mi to připadalo tak nějak umělé a vykalkulované. I když všichni hráli pěkně, viděl jsem za tím vždycky nějak ten záměr.

A nevím proč, nějak mi tam neseděli ti gajové. Vůbec nic proti gajům, jen se mi tady prostě nelíbily ty jejich postavy, mě to prostě nepřipadalo zas tak vtipné.

Asi u destáté epizody jsem si uvědomil, že to prostě není ono.

Angličtina pro mě byla přijatelná, některé díly jsem dal i bez titulků.

PS: Kamarádka mi doporučila kriminální seriál The Killing režizérky Agnieszky Holland a musím uznat, že to byla trefa do černého. Humor jako tedy moc ne, ale jinak supr.

Be Sociable, Share!