Ohlédnutí za zimní plaveckou sezonou

Letošní plavecká sezona pro mě byla úspěšná.
Dost dlouhou dobu jsem chodil na rybník a potom, co zamrznul, jsem testoval řeku. Ta letos nezamrzla natolik, že by se v ní nedalo koupat, ale přesto jsem se zdaleka nekoupal každý den (tedy všední den, protože se chodím koupat před prací). Většinou to vycházelo tak 3x týdně.

Od začátku listopadu jsem testoval svůj elektronický teploměr. Chtěl jsem vysledovat, jak teplota vody klesá a jak se u toho cítím.

Začátkem ledna mi bohužel teploměr uplaval, takže 9.1. moje měření končí, ale to nevadí.
Tady je takový grafík s teplotami od začátku podzimu právě do toho 9.1.
graf
Oproti minulé sezoně byla tahle lepší v tom, že jsem se koupal prakticky bez většího výpadku pořád.
Jeden týden jsem nebyl na vodě ve vánočním volnu (i když tady jsem se pěkně „vybahnil“ v chladící nádrži u kamarádovy sauny.
Druhý týden, kdy jsem se vůbec nekoupal, byl týden, kdy byly teploty kolem 17 stupňů pod nulou a potom vál ten hrozně nepříjemný východní vítr (až vichr).
Nekoupu se, pokud je teplota vzduchu pod minus deset nebo fouká. Tady bylo obojí.

Měl jsem štěstí, za celý rok si na mě nezalezla žádná nemoc, takže jsem si to pěkně užil.
IMG_20180424_065129
Občas bylo na mě koupání dost extrémní – když byla teplota vzduchu tak kolem minus 10 stupňů a voda mohla mít tak 1 až 2 stupně, tak jsem se potom cestou do práce pěkně klepal a v práci trvalo dost dlouho, než jsem rozmrznul.
Ale oproti minulé sezoně jsem nevyměknul a do zámrzu rybníka dával pořád těch svých 200m.
V první sezoně jsem se trochu bál a tak jsem vždycky plaval jen pár desítek metrů.

Máme konec dubna, a už asi čtrnáct dní si užívám asi nejlepší koupačku. Od chvíle, kdy roztál led, chodím na rybník a je to super. Voda se krásně otepluje a ještě tam není invaze rybářů.
V pondělí byl rybník na příjezdových cestách obehnaný plastovou páskou proti vstupu. Trochu jsem se vylekal, co se děje. Ale na stromě byla cedulka s textem, který mi zlepšil den. Do 5.5. jsou na rybníku hájené ryby, takže se nesmí rybařit. Takže mám rybník sám pro sebe.
Co víc si v životě přát….:-).

Be Sociable, Share!