Orange is the New Black

Pátral jsem po dalších seriálech, které by mě bavily a u kterých bych se nenásilně učil anglicky. (začínají delší večery a bude snad trochu času).

Zkoušel jsem jich několik, ale většinou mě to nechytlo.
Pak jsem si pustil Orange is the New Black a byla to dobrá volba.

O čem to zhruba je.
Hlavní hrdinka Piper Chapman má něco přes třicet,má snoubence, dost nesympatickou maminku, rozjíždějící se firmičku a trochu divoké mládí spojené s drogovým gangem (i když tam asi jen jednou převážela nějakou tašku s penězi). Do toho ji tehdy zatáhla její lesbická přítelkyně Alex, se kterou tenkrát jezdila po světě a užívala si.
A právě tahle minulost Piper dostihne a asi po deseti letech po těchto dobrodružstvích si jde sednout na patnáct měsíců.
A ve vězení je samozřejmě i Alex.

Kdybychom sledovali jen osudy Piper ve vězení a možná i jejího snoubence na svobodě, byla by to asi za chvíli nuda. Tvůrci ale naštěstí pomocí flashbacků poodkrývají minulost nejen Piper, ale i většiny spoluvězeňkyň. A to je hodně osvěžující a zajímavé.

Dal jsem zatím první serii a nenudil jsem se. U první serie se mi dokonce zdálo, že se mi seriál líbil s každým dílem víc a víc.

Druhou serii jsem se rozhodl sledovat bez titulků.
A jde to ztuha :-(. Když mluví černoši nebo i někdo nějakým slangem, tak se skoro nechytám.

Ale nevadí. Proto to dělám, abych se něco naučil.

Tak zatím u mě jasně vede House of Cards, druhé místo Black Miror a u třetího místa bych se rozmýšlel mezi Orange is the new black a The Dead..

Uvidím, jestli dám druhou i třetí serii.

Update_
tak v druhé serii jsem sjel jen 5 dílů. Nějak mě to nevtáhlo do děje. V jednom díle třeba vůbec nebyla hlavní hrdinka Chapman (mělo to svou logiku, proč tam není), ale bez ní to nebylo ono. Nevím, jestli se do seriálu ještě vrátí Alex – ta její postava se mi tam hodně líbila.

Na další díly jsem se nějak přestal těšit a zdálo se mi, že se tam začalo i víc mluvit španělsky a víc tam mluvily jihoameričanky anglicky, čemuž jsem rozuměl blbě a hlavně asi i ony mluvily dost blbě, takže jsem nedokázal poznat, jestli se takovouhle „angličtinu“ mám učit, nebo to je nějaká hatmatilka.

Pro mě se stalo tak trochu nudné i prostředí věznice – vězenkyně sledujeme u jídla, ve sprše, jak sedí na posteli. Tam asi nejde moc dalšího vymyslet.
Na některé černošky jsem začal být alergický – nemá to žádný rasistický podtext, ale prostě třeba ta figurka s koulícíma očima mě už vyloženě otravovala.

Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka zdrsněla, tu její proměnu a další osudy bych rád sledoval dál, ale teď se mi nechce….
A tak i přes to, že se tam objevila nová postava mladé pěkné míšenky (měla nějaké čínské rysy a jméno) a hned se vyspala s jednou lesbou, seriál (prozatím) vzdávám.

Zkusím seriál Aquarius. Uvidím, jestli se k Orange is the new black ještě vrátím.

Be Sociable, Share!