Seriál The Killing

Po neúspěchu s Moderní rodinkou jsem hledal nějaký další seriál, kde bych potrénoval angličtinu a zároveň se těšil na další díly.

A vida, kamarádka mi doporučila seriál The Killing. Režírovala ho Agnieszka Holland a musím říct, že to bylo hodně dobrý. Teď mluvím o první řadě seriálu.

Snad moc neprozradím, když napíšu, že dojde k vraždě mladé holky. A pak sledujeme vyšetřovačku. Ale právě tady se seriál hodně liší od jiných kriminálek.
Každý díl seriálu představuje jeden den. A v tom dni nesledujeme jen vyšetřování kriminalistů (detektivky Linden a detektiva Holdera). Pohltí nás i příběh členů rodiny, ze které dívka pocházela a pak taky vidíme přípravu voleb na starostu. A ono se to tak všechno trochu prolíná. Tak to se mi líbilo moc.

Ještě se mi líbila jedna věc, ale pak už toho bylo trochu příliš. Jak procházíme příběhem, vždycky člověk uvěří, že to udělal zrovna tehle podezřelý. A pak je všechno tak nějak jinak. Snad nikdo z celého filmu není vyloženě klaďák, každý se chvíli chová tak nějak divně, má divnou minulost a spoustu tajemství, takže to mohl udělat prakticky kdokoli.
Tak tedy, první věc, která se mi moc nelíbila – těch falešných stop je na mě nějak moc. Ale dobrá. Nechalo se to zkousnout.

První série končí, myslíme si, že známe pachatele, ale poslední minuty to zase tak nějak zpochybní. Já jsem si v hlavě vytvořil verzi, jak to asi bylo. A tady kdyby seriál skončil, bylo by to fajn.

Jenže…. Jenže máme tady další třináctidílnou sérii, která je přímým pokračováním prvních třinácti dílů.
Na hodnocení téhle série je ještě brzy, jsem u devátého dílu, ale tady už mám někdy pocit nastavované kaše a pár věcí mi tady vůbec nezapadá do sebe. Ale uvidíme po všech dílech téhle série. Ale o tom až někdy jindy…

Angličtina:
seriál sjíždím s anglickými titulky. Bez nich bych to asi nedal. Hlavně detektiv Holder pro mě mluví absolutně nesrozumitelně. A je to myslím nejen výslovností, ale používá asi i dost slangových slov.

První řadu The Killing tedy hodnotím kladně. Na to, že nemám rád krimi, se mi to hodně líbilo.
Na každý díl jsem se docela těšil a myslím, že mě ten poslech určitě obohatil.

Na csfd je od Agnieszky Holland dobře hodnocený seriál The Temper, ale nemůžu ho sehnat. Tak uvidíme.

Be Sociable, Share!