Silicon Valley – seriál

Ve své honbě za porozuměním angličtině jsem zhltnul další seriál.
Jmenuje se Silicon Valley a jak už název napovídá, je to o jedné start up-ové firmě, která se rozjíždí v „křemíkovém údolí“.

Pro toho, koho nezajímá technika a nějaké ty nové technologie, tehle seriál asi moc není. Mě to celkem zajímá, i když do hloubky moc nejdu.
siliconvalley
Sledujeme několik převážně programátorů, kteří rozjíždějí firmu na kompresi videa (jestli jsem tomu správně porozuměl). Shání investory, účastní se soutěže mezi start-upy, pořád něco ládujou do počítače a u toho zažívají spoustu zajímavých příhod.
CEO firmy neboli šéf je Richard– na obrázku uprostřed, introvert, který je asi bedna na programování, ale rozhodně to není ideální vyjednávač a člověk, který by dokázal prezentovat firmu jako třeba Jobs nebo Musk.
Mně se z té sestavy asi nejvíc líbil trochu samolibý Erlich – úplně vpravo, v jehož domě má firma „sídlo“.

Hodně lidí porovnává Silicon ValleyIT Crowd s tím, že IT Crowd je vtipnější.
Mě to připadá dost zcestné. Každý z těch seriálů je jiný a mně se až na maličkosti SV líbil, včetně humoru.

Líbilo se mi prostředí Silicon Valley i když nevím, jestli to bylo natáčené přímo tam. Hodně scén se odehrávalo v domku, neboli tom jejich inkubátoru, ale ta atmosféra, to setkávání lidí, shánění peněz, to asi opravdu nějak takhle může vypadat.

Seriál se mi líbil (zatím jsou dvě řady), i když jsem určitě hodně vtípků nepochopil, protože se nepohybuju v té branži a navíc tam asi bylo dost slovního humoru a na ten je moje angličtina většinou slabá.

Ale i přesto jsem se smál a některé scény byly suprové.

Jestli bych tomu něco vytknul? Možná jen to, že se ten seriál tváří z větší části jako realita a potom se tam objevily věci, které už byly podle mě mimo. Třeba to, když jeden z party (zapomněl jsem jméno) jede takovým tím autonomním vozidlem, které ho odveze na nějaký ostrov. Takových věcí bylo víc, ale to nevadí.

Za mě tedy doporučuju a byl to seriál, kde jsem se na každý další díl těšil.

Be Sociable, Share!